برگزاری اردوی جهادی دانشجویان خواهر دانشکده علوم قرآنی آمل
  • 1402/04/21 - 12:03
  • - تعداد بازدید: 1254
  • - تعداد بازدیدکننده: 1232
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان خواهر دانشکده علوم قرآنی آمل

از اهداف بسیار مهم فعالیت های جهادی دانشکده علوم قرآنی آمل ترویج فرهنگ قرآنی،تربیتی بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار است

  به گزارش ایحا از آمل: اردوی جهادی دانشجویان خواهر دانشکده علوم قرآنی  آمل از روز  سه شنبه 20 تیرماه به مدت 7 روز در روستای کمدره شهرستان آمل برگزار شد.

مهدی معطوفی  مسئول  بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی آمل در  مصاحبه با خبرگزاری ایحا از آمل بیان داشتند: این اردو با هدف توانمند سازی آموزشی،  فرهنگی، اقتصادی ، جهاد تبیین و خودسازی نیرو های جهادی  در روستای کمدره شهرستان آمل برگزار می شود.

وی با اشاره به حضور 20 دانشجو در این اردو، افزود: یکی از مهمترین اقدامات بسیج، باید مشارکت مردم در امور باشد لذا در راستای این هدف ۵ بانو از ساکنان روستا و ۱۵ دانش آموز را در اجرای مراسم مشارکت دادیم.

معطوفی افزودند: یکی از اهداف بسیار مهم فعالیت های جهادی دانشکده علوم قرآنی آمل ترویج فرهنگ قرآنی،تربیتی بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار است. می توان در یک کلمه گفت که  هدف برگزاری اردو های جهادی، سازندگی است. یکی از برکاتی که فعالیت‌های جهادی برای جهادگران دارد، بحث «خودسازی» در زمینه فردی و «محرومیت‌زدایی» از روستاهای کم برخوردار در زمینه اجتماعی(فرهنگی . تربیتی) است که طبق فرموده مقام معظم رهبری هردوی اینها موضوعاتی مهم و مؤثر هستند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی آمل تصریح کرد: اقدامات این اردوی جهادی در عرصه‌های و فرهنگی آموزشی،شامل کلاس های حفظ قرآن؛ قصه گویی؛ آموزش قصص قرآنی، دوره هلال احمر؛ خوشنویسی؛ قلاب بافی؛ نقاشی؛ کاردستی؛ و مرور پایه های اول تا چهارم؛ همچنین جلسات مشاوره بانوان و گعده های تربیتی به ارائه خدمت به مردمان این منطقه پرداخت.

 ایشان در پایان افزود: در اردوی جهادی، دانشجویان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی و … آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در آن منطقه در همه آن ابعاد، می کوشند که خود را ساخته، و رضوان الهی را کسب کنند. و  در کنار این رشد فردی اجتماعی اهداف دیگری اعم از توانمندسازی فرهنگی آموزشی دانش آموزان؛ مهارت آموزی نوجوانان؛ و آگاهی افزایی بانوان این منطقه مد نظر این گروه جهادی بود. و سعی داریم این برنامه‌ها به صورت پیوسته؛ و ادامه دار باشد.

لازم به ذکر است:  مراسم افتتاحیه اردوی جهادی خوهران دانشکده علوم قرآنی آمل در حسینه روستای کمدره روز سه شنبه 20 تیر ماه  با اجرای  استاد سید قاسم حامدی (فعال و خیر قرآنی برتر استان) ، سخنرانی استاد حوزه و دانشگاه  حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسین مقدس ( عضو هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم  و مهندس حسن مجیدی کیا (عضو محترم شورای شهر آمل و سرهنگ پاسدار عابدین داغمه چی (فرماندهی‌ محترم سپاه آمل) و  با حضور مدیر توسعه مدیریت و منابع دانشکده جناب آقای مرتضی ثقفی مسئولین روستا، اهالی  و بویژه نوجوانان برگزار شد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 166
کلمات کلیدی
مدیر سایت آمل
خبرنگار

مدیر سایت آمل

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید