معرفی کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دانشکده علوم قرآنی آمل
  • 1402/09/12 - 09:54
  • - تعداد بازدید: 214
  • - تعداد بازدیدکننده: 214
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

معرفی کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دانشکده علوم قرآنی آمل

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی کتاب "عصمت امام از منظر علامه طباطبایی و فخر رازی" اثر دکتر سید معصوم حسینی عضو هیات علمی دانشکده از انتشارت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در دانشکده علوم قرآنی آمل معرفی گردید.

به گزارش ایحا از آمل، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی کتاب "عصمت امام از منظر علامه  طباطبایی و فخر رازی"  اثر دکتر سید معصوم حسینی عضو هیات علمی دانشکده  از انتشارت دانشگاه  علوم و معارف قرآن  کریم در دانشکده علوم قرآنی آمل معرفی گردید .

دکتر حسینی در ابتدا به مسئله اهمیت و ضرورت بحث پرداخته و  بیان داشتند: اسلام یک نظام اجتماعی است که در تمام شئون زندگی بشر دخالت نموده است ممکن نیست اسلام در امور سیاسی، اجتماعی، حقوقی، جزایی و قضایی قانون داشته باشد ولی راجع به اجرا کننده آن هیچ گونه نظر و دخالتی نداشته باشد .

ایشان افزودند: بعد از رحلت پیامبر (ص) منصب امامت به امام (ع) واگذار شده است که بر اساس نص سریع روایات از طریق عامه و خاصه حضرت علی علیه السلام و  اولادش  از طرف خداوند این  منصب را دارا می‌باشند مانند حدیث غدیر حدیث یوم الدار و ...

  حسینی در ادامه به تعریف امام و عصمت و ضرورت آنها از نگاه شیعه و سنی با تکیه بر دیدگاه علامه طباطبایی و فخر رازی اشاره نمودند و بیان  داشتند در این کتاب به عصمت از منظر آیات و روایات و همچنین از منظر عقل در بخش سوم به طور مفصل پرداخته شده است و نقد و اشکالات فخر رازی نسبت به دلایل نقلی و عقلی هم پاسخ داده شده شد.

 وی در پایان این نتیجه اشاره کرد که عصمت همانگونه که برای پیامبر ضرورت و واجب است امام هم باید دارای عصمت باشند.

 

 

 

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 531
کلمات کلیدی
علی رنجبر تیلکی
خبرنگار

علی رنجبر تیلکی

تصاویر