• 1401/01/20 - 13:31
  • 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سخنرانی رییس دانشکده آمل پیش از خطبه نماز جمعه مرکز استان مازندران

سخنرانی رییس دانشکده علوم قرآنی آمل در پیش از خطبه های نماز جمعه مرکز استان مازندران

سرمایه معنوی انسان قرآن و اهل بیت هستند

  حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر  سید معصوم حسینی رییس دانشکده علوم قرآنی آمل به در مورخ  19/1/1401 به  عنوان سخنران پیش از خطبه  نماز جمعه شهرستان ساری مرکز استان مازندران به ایراد سخنرانی پرداختند.

 دکتر حسینی  ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان بیان کرد: خداوند متعال را شاکریم که یکبار دیگر به ماه ضیافت الهی و ماه نزول قرآن دعوت شدیم و این فرصت را یافتیم تا چشم، قلب و دلمان با نسیم ملایم رحمت و برکت حضرت حق روشنی یابد. رمضان شروعی بر خود شناسی و آشنایی با فلسفه وجود، هستی و آفرینش است، با رمضان به وادی مقدس الهی قدم می گذاریم و با نگرش در ثانیه ثانیه این ماه، می توانیم به ارزش های حیات پی برده و نسبت به آینده ای ایمن در سایه انوار پروردگار جهانیان امیدوار باشیم. ماه رمضان، ماه سجده عشق به درگاه آفریننده عشق، محبت و مهربانی و ماه اندیشیدن در ذات پاک الله متعال و قدرت اوست.

 وی افزود: انسان دو نوع سرمایه دارد 1- یک سرمایه مادی 2- سرمایه معنوی، سرمایه معنوی انسان قرآن و اهل بیت هستند.  پیامبر صلی الله فرمود: « انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابدا... » خداوند در آیه  شریفه :« شهْر رمضان الّذی أنْزل فیه الْقرْآن هدًى للنّاس وبیّناتٍ من الْهدى والْفرْقان...» (بقره:185) سه صفت برای قرآن ذکر می کند: 1- هدًى للنّاس: یعنی قرآن برای تمام انسانها عامل هدایت است 2- وبیّناتٍ من الْهدى: کسانیکه معرفت بیشتری دارند از قرآن استفاده بیشتری می‌برند3- والْفرْقان :رمربوط به اخصّ و الخواص است که از قرآن بهترین استفاده را می برند.

حسینی در پایان اظهار کرد: قرآن همانند چشمه ذلالی است که هر کس به اندازه ظرفیتی که دارد از آن بهره می‌برد پیامبر صلی الله صلی الله علیه و آله وسلم به معاذ فرمود: ای معاذ اگر دوست دارید به سعادت برسید ، مرگ شما شهادت در راه خدا باشد و در روز قیامت در امان باشید در روزی که همه در ظلمات هستند در  نور باشید و روزی که همه تشنه هستند سیراب باشید در برابر قرآن زانو بزن و از معارف قرآن استفاده کن و قرآن بخوان.

  • گروه خبری : اخبار روز دانشکده,چند رسانه ای
  • کد خبر : 6398
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید