• 1400/08/10 - 08:48
  • 1
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشست علمی «منجی عالم و عصر حاضر» در آمل رگزار شد

نشست علمی « منجی عالم و عصر حاضر» از سوی انجمن علمی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد.

به گزارش ایحا از آمل، نشست علمی کاربردی با عنوان« منجی عالم و عصر حاضر» با ارئه جناب آقای دکتر سید قاسم حسینی  عضو هیت علمی دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم و دکتر  محمد حسین شیرافکن استاد حوزه و دانشگاه، در دانشکده علوم قرآنی آمل به صورت مجازی برگزار شد.   

دکتر سید قاسم حسینی در ابتدا بیان کرد: در آیه 55 سوره نور، اینچنین برداشت می شود که خداوند به آنهایی که اهل ایمان هستند و عمل صالح دارند وعده قطعی جانشینی در زمین می دهد اما در واقع خداوند برای این آیه شریفه سه وعده داده است: استخلاف نشرآیین حق، اخلاص و عبودیت خداوند.

وی افزود: از دیگر نکات در این آیه، وعده ای است که خداوند در مورد مهدویت داده است. رسیدن به تکامل، زندگی برتر و زندگی در مدینه فاضله، امید همه انسان ها است. خیلی ها آرزو دارند آرمان شهر مهدوی به تحقق برسد و ارزش های الهی تحقق پیدا کند.

دکتر حسینی در ادامه در خصوص مولفه های شهر فاضله، اظهار کرد: این شهر دارای مؤلفه هایی می باشد که یکی از اینها به فرمایش مقام معظم رهبری تشکیل حکومت جهانی است. این حکومت مانند طلوع آفتاب، آرام آرام می آید و گسترش پیدا می کند .

در ادامه این نشست دکتر محمد حسین شیرافکن بیان کرد: بحث ما راجع به تبیین کلیدواژه های مهدویت است. ورود به حوزه مباحث مهدویت آموزش زبان مهدوی را لازم دارد. تکمیل پازل معنویت است که آشنایی با این زبان را می طلبد. این کلید واژه ها عبارتند از : غیبت، آخرالزمان، انتظار، فرج، رجعت و منتقم، دجال، خراسانی و یمانی. اگر کسی می خواهد این پازل را کامل کند، باید زبان مهدویت را بلد باشد.

وی افزود: اولین کلیدواژه بحث غیبت است . غیبت به معنای رفتن به آسمان ، غیبت به معنای فرورفتن درچاه سرداب ، غیبت به معنای نامرئی بودن و نداشتن هویت جسمانی ،غیبت به معنای مرگ و پنهان شدن در خاک، غیبت به معنای زندگی برزخی و با تشبیهاتی که میان غیبت حضرت یوسف( ع) و حضرت یونس  (ع) و دیگر پیامبران و غیبت امام قائم (عج الله) برقرار کرده اند، می فهمیم که ایشان در دوران غیبت زنده است و تنها از معرفی خود به مردم کناره گرفته و به صورت ناشناسی زندگی می کند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 5463
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید